Premiera DKF

Jak wicie nasza biblioteka to nie tylko gry planszowe. To również gry bitewne, karciane, sesje RPG, gry wyobraźni jak również warsztaty. Tym razem nasza biblioteka poszerza swoją ofertę o kino. Tak, właśnie o kino w postaci Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Ale czym właściwie jest DKF?
Dyskusyjny Klub Filmowy jest dobrowolnym zrzeszeniem miłośników sztuki filmowej, którzy nie tylko pragną pogłębić swe wiadomości w tej dziedzinie, ale zamierzają także brać czynny udział w popularyzowaniu wartościowych zjawisk artystycznych. Z jednej strony DKF jest szkołą patrzenia na film, sprzyjającą wyrobieniu właściwych kryteriów oceny dzieł sztuki, z drugiej - szkołą kształcenia i rozwijania postaw.

Zamierzone cele Dyskusyjny Klub Filmowy realizuje poprzez systematyczne organizowanie:
• projekcji filmów  poprzedzonych fachową prelekcją i zakończonych dyskusją,
• spotkań z teoretykami, krytykami, twórcami filmowymi, ludźmi sztuki, nauki,
• otwartych imprez popularyzujących wartościowe zjawiska i treści filmowe.

Premierowe spotkanie DKF odbędzie się 14 stycznia 2019 o godz. 20:00.
Inauguracyjnym seansem będzie dramat wojenny z 1977 roku: "Żelazny Krzyż"

Zapraszamy serdecznie.