Zagrajmy w

Magic The Gathering

Magic the gathering jest kolekcjonerską grą karcianą wydaną przez Wizards of the Coast. Ta powstała w 1993 roku karcianka jest jedną z najdłużej utrzymujących się na rynku gier tego typu, co zapewniło jej miano legendarnej.

W grze wcielamy się w rolę maga władającego potężnymi zaklęciami. Możemy rzucać kulami ognia lub przywoływać krwiożercze kreatury. Możemy obrać też ścieżkę światła, dzięki której będziemy mogli leczyć swoich pomocników. Lecz potężne zaklęcia wymagają wielkiego kosztu many, o co każdy mag też musi zadbać. Walka toczy się aż przeciwny czarodziej padnie pokonany, gdy jego punkty życia spadną do zera.

Jak zacząć?

By móc grać w MtG musisz posiadać talię 60 kart. Talię taką możesz u nas wypożyczyć i sprawdzić czy jest to gra dla Ciebie. Oczywiście zasady gry tłumaczymy na miejscu. Rozgrywkę oraz zasady można bardzo szybko opanować, jedynym problemem jaki może się pojawić jest znajomość języka angielskiego. Gra jest w całości w języku angielskim i jego znajomość (przynajmniej w stopniu podstawowym) jest wymagana by w pełni cieszyć się rozgrywką.  Jeżeli jednak uznasz, że jest to coś dla ciebie. Kolejnym krokiem będzie zakup stertara z gotową talią, lub złożenie talii od zera z kart wyjętych z zestawów dodatkowych (boosterów). Teraz nie pozostaje nic innego jak brać u dział w organizowanych przez nas turniejach by nabrać doświadczenia. Z każdą kolejną grą będziesz poznawał tajniki tej niesamowitej gry. Twoja kolekcja kart będzie się rozwijać, a ty będziesz mógł tworzyć nowe talie.

Magic The Gathering w naszej bibliotece

Jak już wcześniej pisaliśmy w naszej bibliotece odbywają się regularne turnieje. W każdą środę o godz. 18:00 organizujemy turniej standard, na który oczywiście serdecznie zapraszamy kompletnych nowicjuszy jak i doświadczonych graczy. Ponadto odbywają się również turnieje w innych formatach, są one zawsze zapowiadane na naszym profilu FB jak i na stronie internetowej, którą właśnie przeglądasz :)

Siedziba

• ul. Krakowska 83