Planszówki - jak zacząć?

Planszówki - jak zacząć?

Coraz częściej zastanawiasz się o co chodzi z tymi planszówkami? Zaczynasz zauważać, że Monopoly, Scrabble lub Chińczyk to nie jedyne gry? Słyszysz kolejne relacje z planszówkowych spotkań, imprez, konwentów? Niektórzy Twoi znajomi zaczęli grać? Jesteś gotowy, żeby wreszcie spróbować? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Jak zacząć? Gdzie zacząć? Od czego zacząć? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć!

Gry bitewne dla każdego

Gry bitewne dla każdego

Czym są gry bitewne?

Są to wszelkie gry, których zasady pomagają odtworzyć realia bitwy oraz jej przebiegu. Pojawiły się już w XIX wieku jako element kursów oficerów wojskowych, natomiast do świadomości zwykłych ludzi przedarły się w kolejnym stuleciu. Ich prawdziwy rozkwit miał miejsce po zakończeniu II wojny światowej, a ich popularność stale rośnie.

Dekalog młodego rodzica

Czyli 10 zasad gry w planszówki z małym dzieckiem

Każdy nieco bardziej szalony (na punkcie planszówek, oczywiście) rodzic marzy, by móc jak najszybciej znaleźć partnera do gier w swoich dzieciach. W teorii to dość prosta sprawa. Przecież każdy maluch będzie zachwycony, jeśli rodzice będą chcieli się z nim bawić. Otóż okazuje się, że to nie zawsze tak łatwe, jak się niektórym wydaje.

Gry planszowe i rozwój dziecka

Gry planszowe i rozwój dziecka

Gry planszowe mogą mieć ogromne znaczenie dla małych graczy. Tym bardziej mogą one kształtować przyszłe postawy i zachowania dziecka, jeśli odpowiednio dobierzemy je do wieku i zainteresowań naszej pociechy.

Czy warto grać w RPG?

Czy warto grać w RPG?

Odpowiedź na to zagadnienie jest bardzo prosta, otóż granie w gry fabularne dostarcza niesamowitej frajdy. Tak jak inne rozrywki pokroju gier komputerowych, filmów czy książki, granie w RPG jest sposobem na miłe i zabawne spędzenie czasu. Przewagą jaką w tym momencie posiadają gry fabularne, jest to że brak w nich ograniczeń związanych z przygotowanym skryptem czy linią fabularną wcześniej wymienionych mediów, tutaj jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia graczy.

Siedziba

  • ul. Beskidzka 65A
    34-120 Sułkowice

Godziny otwarcia

 

Pon. - Wt. 10:00 - 18:00
Śr. 16:00 - 21:00
Czw. 10:00 - 18:00
Pt. 15:00 - 22:00